Dlaczego MLM?

Dziś w kilku punktach chcę zaznaczyć Ci – drogi Czytelniku dlaczego właśnie MLM jest tym fajnym i bezpiecznym sposobem na zarabianie pieniędzy. Być może już to robisz a być może dopiero rozważasz taką formę współpracy. Jeśli rozważasz – pomyśl o tym wszystkim w swoim kontekście. Jeśli jednak już jesteś zaangażowany w jakiś MLM – potraktuj ten materiał jako argumenty w rozmowie z Twoim potencjalnym zainteresowanym. Bo kiedy on nie będzie zdecydowany…
 
…to Ty musisz wiedzieć na jakie elementy zwrócić jego uwagę w rozmowie.

Awans finansowy.
Praca konwencjonalna to z reguły codzienne 8 godz. pracy bez perspektyw awansu. W networku (MLM) perspektywy, możliwości awansu są nieograniczone. Nie oznacza to bynajmniej, że każdy pracujący w networku ma olbrzymie dochody. Tu jest po prostu szansa na poważne zarobki, której niestety często nie ma w pracy konwencjonalnej. Jak mogą wyglądać Twoje dochody w typowym networku? Wszystko zależy od Twojego zaangażowania i pracy. Może to być Twoje dodatkowe źródełko, może podstawowa forma wynagrodzenia służąca do utrzymania rodziny, a może dzięki tej pracy, jeśli podejmiesz taką decyzję i odpowiednie działania – staniesz się niezależny finansowo. Piękne jest to, że Ty decydujesz a nie Twój szef 😉

Niezależność od dekoniunktury branżowej.
Wielu osobom (zwłaszcza młodym, osiągającym sukcesy w swoim zawodzie) wydaje się, że kariera zawodowa to pasmo sukcesów. Wydaje się, że sukcesy te zależą wyłącznie od ich pracowitości, zaangażowania, kwalifikacji. A skoro tak, to inwestują w czasochłonne (pozadomowe, pozarodzinne), drogie szkolenia; kupują literaturę fachową; angażują się jeszcze bardziej w pracę zawodową bo od tego zależą ich dalsze zarobki. Warto zauważyć, że osoby te często w ogóle nie dopuszczają do siebie możliwości pracy w innym zawodzie. Po prostu wszystko stawiają na jedną kartę – czysty hazard? Niestety, życie pokazuje wyraźnie, że zarobki w danym zawodzie, owszem zależą od indywidualnych kwalifikacji, ale zależą przede wszystkim od koniunktury/dekoniunktury w branży. Jeśli jest koniunktura – ofert pracy jest dużo. Jeśli jest dekoniunktura – firmy upadają, bądź redukują zatrudnienie. W tym drugim wypadku nie ma mowy o awansie finansowym – sukcesem jest utrzymanie codziennej, 8-godzinnej pracy.
Network Marketing daje Tobie szansę na uniezależnienie się od dekoniunktury w Twojej branży. Tak więc jeśli jesteś cenionym dzisiaj fachowcem; jeśli dzisiaj masz szereg ofert na atrakcyjną pracę zgodną z Twoim wykształceniem i zainteresowaniami; a może jesteś dzisiaj szefem dobrze prosperującej firmy ze świetlanymi perspektywami, pamiętaj – za parę lat to może się zmienić. Niezależnie czy tego chcesz, czy nie. Bo tak już jest, że koniunktura w branży jest niezależna od Ciebie. A dokładniej: Ty zależysz od koniunktury branżowej. Koniunktura w Twojej branży (w każdej branży) jest cykliczna. Po górce, przychodzi dołek i odwrotnie. Co zrobisz, gdy zaskoczy Ciebie dekoniunktura w Twojej branży?

Niezależność personalna.
W pracy konwencjonalnej pracownik jest uzależniony od szefa, od swego otoczenia. Czy chcesz, czy nie chcesz jutro MUSISZ być w pracy, bo jak nie to…. W networku pracujesz zgodnie z własnym rytmem biologicznym. Jeżeli czujesz się przemęczony – robisz sobie przerwę (z wszelkimi tego konsekwencjami). Gdy jesteś wypoczęty, pracujesz więcej. Ty o tym decydujesz.

Swoboda działania.
MLM nie wymaga od Ciebie stałych godzin pracy (w odróżnieniu od pracy konwencjonalnej). Nie narzuca, nie ogranicza Tobie żadnych form zatrudnienia. Oznacza to, że zaczynając pracę w networku nie musisz już od razu porzucać swojego dotychczasowego zajęcia. Z powodzeniem możesz zatem pracować i jednocześnie działać w MLM (tak zresztą robi wiele osób).

Własna firma bez kapitału, bez ryzyka utraty kapitału.
Aby założyć swoją firmę (firmę konwencjonalną) musisz:
Zebrać kapitał (czasami kredyt);
Zorganizować lokal (koszt kupna/wynajmu, remontu);
Zainwestować w towar/wyposażenie;
Ubezpieczyć lokal;
No i ulubione przepychanki w biurach (pozwolenia, podania itp);
A co dalej? Czy po tym wszystkim masz już sukces? Nie! Teraz dopiero zaczyna się faktyczna praca i drżenie, czy inwestycja się zwróci czy nie. Co zrobisz, gdy nie uda się interesu rozkręcić? Nikt nie zwróci Ci zainwestowanych pieniędzy.
W networku możesz zbudować sieć osób (coś podobnego do firmy) przy udziale minimalnej inwestycji. W przypadku niepowodzenia, nie ponosisz ogromnych strat. Tu inwestycją jest często koszt startu, szkolenia i czas.

Oszczędność czasu.
W pracy konwencjonalnej poświęcasz z reguły 8 godz. dziennie na pracę lub przebywanie w pracy. Dodajmy do tego też drogę do pracy a często postoje w korkach i nerwy z tym związane. 8 godz. to 1/3 życia człowieka dorosłego. Czyli 1/3 swego życia przebywasz poza domem, poza swoją rodziną. W networku często można prowadzić biznes rodzinny (np. z małżonkiem). Ponadto w networku pracujesz wtedy, gdy jest potrzeba. W pracy konwencjonalnej musisz być poza domem (w pracy) nawet, gdy tej pracy nie starcza na 8 godzin, bo co powie szef, właściciel, przepisy… W dzisiejszych czasach bardzo dużo możesz poczynić przez Internet a to wiąże się z tym, że możesz pracować efektywniej i oszczędniej.

Atrakcyjna praca.
W pracy konwencjonalnej często oglądasz ciągle te same twarze, stykasz się z tymi samymi ludźmi. Czasem może to prowadzić do zmęczenia otoczeniem. Nie jest łatwo zmienić środowisko w pracy (np. gdy są konflikty, gdy atmosfera się zagęszcza). Zmiana środowiska w pracy konwencjonalnej, to często zmiana pracy. A to nie zawsze jest takie łatwe. Network daje Ci możliwość kontaktu z różnymi ludźmi. Nie jesteś skazany na to samo towarzystwo. Sam dobierasz sobie osoby z którymi chcesz współpracować.

Emerytura.
Wiesz ile będzie wynosiła Twoja emerytura za 1/3 życia spędzonego w pracy? Tyle ile wynoszą obecne emerytury? Niestety mniej. Od czasów powojennych emeryci byli zawsze najuboższą warstwą społeczeństwa w Polsce. W networku nikt Tobie nie obiecuje emerytury (oprócz ZUSu, na który przez całe życie i tak musisz płacić). A więc jest jeszcze gorzej? Niezupełnie. Tu Twoja emerytura, to grupa współpracowników, którą udało Ci się przez lata zbudować. Ta grupa, która będzie się rozrastała za Twoją pomocą.

Fundusz emerytalny czyli emerytura raz jeszcze.
Zwróć uwagę, ze Twoja grupa networkowa może robić za fundusz emerytalny. Sprzedaż bezpośrednia to zysk natychmiastowy (pensja). Premia z Twojej grupy, to zysk w przyszłości. Tak więc, rozrost Twojej grupy, do którego potrzebny jest czas, będzie generował coraz większe zyski z obrotu grupy. Można powiedzieć, że jest to Twój fundusz emerytalny. Fundusz, do którego Ty nie płacisz żadnych składek; fundusz z którego możesz korzystać na bieżąco a on nie maleje tylko rośnie! Istota takiego funduszu polega na tym, że nie jest on funduszem kapitałowym, lecz funduszem opierającym się wyłącznie na Twojej pracy z grupą.

Troska o pracownika.
W pracy konwencjonalnej, tak to już jest, że największą troskę przykłada się do osób, które … znakomicie sobie dają radę, które tej troski nie potrzebują. Oczywiście uznanie szefów trwa tak długo, dopóki nie znajdzie się nowy, lepszy pracownik. W networku ważny jest każdy pracownik. A pomaga się tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej, którzy sobie nie radzą. A przynajmniej powinno się właśnie im pomagać. (Nie mylić z robieniem pracy za nich ;-)) Wynikać to może z wielu powodów, ale ma też to swoje podłoże ekonomiczne. Jak będzie wyglądała sytuacja wielu osób w firmie konwencjonalnej, gdy przyjdzie nowy, młodszy, zdrowszy, lepszy pracownik?

Wielkie amerykańskie firmy MLM już dawno rozpoczęły ekspansję na cały świat. Do Europy weszły przez Wielką Brytanię. Żadna inna gałąź przemysłu nie może wykazać się tak stałym wzrostem, który ma swój wymiar w często dwucyfrowych punktach procentowych i to już ponad 23 lata. W Ameryce istnieje około 2 tys. firm network marketingowych. Około 120 firm działających w branży sprzedaży bezpośredniej jest notowanych na giełdzie. Pionierska faza polskiego networku zmierza ku końcowi. Duży krok do przodu w systemie sprzedaży sieciowej, większość krajów europejskich zrobiła po upowszechnieniu internetu. Umożliwił on regionalną, krajową i międzynarodową ekspansję. Umożliwia też szybką rejestrację on-line, gwarantuje szybki i stały dostęp do nowości, informuje o wydarzeniach w marketingu na świecie, umożliwia prezentację biznesową na całym świecie, wspomaga networkowca w jego codziennej pracy.

Daleka jestem od namawiania Ciebie do porzucenia pracy konwencjonalnej. Byłoby to wysoce nierozsądne. Namawiam Ciebie do tego, byś oprócz dotychczasowej pracy, dołączył/a alternatywne źródło utrzymania jakim jest biznes net workowy(MLM). Co myślisz o takiej propozycji? Czy jest ona rozsądna dla Ciebie? Rozważ to. Czy chcesz mieć życie dla siebie i pracować na własne marzenia a nie na marzenia swojego szefa? 😉 A może już jesteś na tej drodze. Jeśli tak – trzymam kciuki za Twój sukces i gratuluję decyzji.

A poniżej trochę inaczej – w kilku punktach – zalety MLM:

…i wiesz co…
jeśli jesteś KOBIETĄ to zarabiasz tyle samo co zarobiłby za te same wyniki pracy mężczyzna 😉

Scroll to Top