Śmiechojoga dla firm

Śmiechojoga dla firm – joga śmiechu w biznesie

Jeżeli tu jesteś, na pewno wiesz, że śmiech to zdrowie. Być może nawet masz już za sobą sesję z jogą śmiechu, a więc tzw. śmiechojogę. Idea wspólnego śmiania ma już blisko 30 lat,  ponieważ narodziła się w 1995 roku w Indiach. Jako że śmiech jest zaraźliwy, dziś joga  śmiechu ma swoich miłośników na całym świecie, również w Polsce. Ja mam to szczęście, że uzyskałam dwustopniową certyfikację, która pozwala mi prowadzić jedyne w swoim  rodzaju zajęcia ze śmiechojogi. 

Śmiechojoga to zajęcia grupowe, a skoro tak – jogę śmiechu możesz zaproponować swoim  pracownikom. Jeżeli natomiast zajmujesz jakieś stanowisko kierownicze, możesz do nich  zachęcić pracowników swojego zespołu. Efekt zawsze będzie taki sam. Po zajęciach każdy  ich uczestnik będzie czuć się swobodnie i radośnie, wzrośnie też jego motywacja do pracy i  wydajność. 

Śmiech to najtańszy i najprostszy sposób, aby poprawić dobry nastrój, zbudować wzajemne  zaufanie i zredukować stres. Niestety, ten jest w naszym życiu wszechobecny i niekorzystnie  wpływa na zdrowie, ale też podejmowane decyzje – również biznesowe. Jeżeli zdecydujesz  się na zajęcia ze śmiechojogi w firmie, szybko dostrzeżesz mnóstwo wynikających z tego  korzyści.  

Twoi pracownicy będą bardziej zrelaksowani i wolni od stresu. Dzięki temu zyskają w sferze  pomysłowości, motywacji i koncentracji, co zwiększy ich wydajność i efektywność. Sami  pracownicy będą też w lepszym stanie zdrowia, a więc zmniejszysz ryzyko ich nieobecności  wskutek choroby. Co jest nie mniej istotne, zajęcia z jogi śmiechu poprawiają komunikację i  wzmacniają relacje międzyludzkie, co zmniejsza liczbę napięć i konfliktów w miejscu pracy.

Korzyści z zajęć śmiechojogi dla firm:

  • Miła atmosfera i przyjazne środowisko pracy – Twoi pracownicy będą pełni  pozytywnej energii. Dobra atmosfera z zajęć przełoży się na środowisko pracy. Będzie  ono przyjemne dla pracowników, przez co wzrośnie ich motywacja do wykonywania  codziennych obowiązków. Śmiechojoga poprawi komunikację w zespole, załagodzi  także wszelkie nieporozumienia i konflikty.
  • Poprawa koncentracji i pamięci – naturalny i spontaniczny śmiech obniża poziom  stresu. W zamian sprzyja wyzwalaniu hormonów szczęścia (endorfiny), które  zwiększają poziom energii. Dodatkowo bardziej dotleniony mózg i spadek napięcia  przekłada się na poprawę koncentracji. Twoi pracownicy będą lepiej przyswajać i  zapamiętywać docierające do nich informacje.
  • Uwolnienie pełni potencjału – prawdziwy śmiech prosto z przepony to najszybszy  sposób, żeby dotlenić organizm. To najgłębszy rodzaj wydechu, który nie tylko  odnawiania zawartość tlenu w płucach, ale też znakomicie dotlenia mózg pracujący  maksymalnie wydajnie.
  • Swobodne odczuwanie i wyrażanie emocji – uczestnicy zajęć swobodnie odczuwają i  wyrażają swoje emocje, podobnie do tego, jak robią to dzieci. Dzięki temu lepiej radzą sobie ze stresem i przypływami emocji, otwierają się też na innych i zyskują w  obszarze emocjonalnej inteligencji.
  • Wzrost kreatywności i pomysłowości – zabawy w radosnej atmosferze pobudzają do  pracy prawą półkulę mózgu, która sprzyja nieszablonowemu myśleniu poza  przyjętymi schematami. W ten sposób pracownicy stają się bardziej kreatywni i  pomysłowi.
  • Poprawa fizycznego i psychicznego stanu zdrowia pracowników – śmiech przynosi  korzyści zdrowotne, a zdrowy pracownik spędza więcej czasu w pracy i poświęca się obowiązkom zawodowym. Śmiechojoga pozwala zadbać o zdrowie personelu na  wielu płaszczyznach, między innymi redukuje stres i pozwala pozbyć się dużej ilości  kalorii.
  • Skuteczne budowanie zespołu – joga śmiechu otwiera uczestnika zajęć na drugą osobę. Podczas szkoleń grupowych między uczestnikami tworzy się silna więź, co  przełoży się na dobrą atmosferę w pracy, ale też jest podwaliną do zbudowania  zgranego, zmotywowanego i efektywnego zespołu.

Teraz śmiechojoga również w Twojej firmie?

Nie zwlekaj i sprawdź, jak korzystnie zajęcia z jogi śmiechu przełożą się na Twój biznes.  Gwarantuję Ci, że pracownicy będą bardziej wydajni, pomysłowi i zmotywowani do pracy.  Na pewno poprawi się też stan ich zdrowia i samopoczucie. Na zajęciach dbam o wspólne  zaufanie, harmonię i atmosferę, którą uczestnicy zajęć zabiorą ze sobą do miejsca pracy. 

Jestem do dyspozycji Twojej i Twoich pracowników. Prowadzę dłuższe sesje śmiechojogi dla  firm, które trwają od 1 do 2 godzin. Oprócz tego możesz zdecydować się na krótkie,  kilkunastominutowe przerywniki idealnie sprawdzające się podczas najróżniejszych szkoleń czy konferencji, które wymagają skupienia, uwagi i koncentracji.

Scroll to Top