Śmiechojoga

Śmiechojoga – joga śmiechu

 Popularne powiedzenie „Śmiech to zdrowie” jest aż nadto prawdziwe. Wielu psychologów zauważa, że istnieje bezpośrednie połączenie między ciałem a umysłem. Jeżeli szeroko manifestujesz uśmiech, mózg odczytuje ten stan jako Twój dobry nastrój. Dzięki temu czujesz
się jeszcze swobodniej i radośniej. Właśnie na śmiechu bazuje tzw. śmiechojoga. Sprawdź, jak ćwiczyć śmiech, aby wkrótce był on naturalny i spontaniczny. To metoda łącząca w sobie duchową głębię ćwiczeń fizycznych i szczęście płynące ze śmiechu i radości. Dzięki zajęciom
z jogi śmiechu wzmocnisz swój dobry nastrój, podniesiesz poziom energii i odreagujesz nadmiar stresu.

Na czym polega śmiechojoga?

Śmiechojoga to warsztat grupowy bowiem śmiech jest zaraźliwy, a w towarzystwie śmiejemy się nawet 30-krotnie częściej. Na zajęciach dbam o stworzenie dobrej atmosfery, wspólnego zaufania, harmonii i bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby śmiech był naturalny i obok serca płynął również z brzucha, angażując przeponę i dając większą kontrolę nad ciałem. Ćwiczenia na zajęciach poprawiają krążenie krwi, dotleniają organizm i pomagają pozbyć się stresu. Po serii ćwiczeń śmiechowych czas na wyciszenie i relaks.

Joga śmiechu – dlaczego warto?

Zapisz się na zajęcia ze śmiechojogi, a od pierwszego spotkania zaczniesz odczuwać korzyści zdrowotne. Dodatkowo poprawisz swój dobry nastrój, inaczej spojrzysz na życie i dodasz sobie energii do działania.
• Uwolnij hormony szczęścia i popraw swój nastrój.
• Obniż poziom kortyzolu (hormon stresu).
• Pobudź pracę mózgu.
• Dodaj sobie chęci do działania
• Popraw swoją odporność.
• Dotleń komórki organizmu.
• Rozładuj złość.
• Uporaj się ze stresem.
• Zwiększ pewność siebie.
• Przezwycięż chandrę.
• Przyspiesz przemianę materii.
Pamiętaj, że śmiech jest zdrowy i wydłuża życie. Zwłaszcza jeżeli jest naturalny i płynie z przepony. Zajęcia ze śmiechojogi pomagają śmiać się również w trudnych sytuacjach. Jako uczestnik zajęć poznasz też techniki, które możesz stosować w domu.

Dla kogo joga śmiechu?

Joga śmiechu to ćwiczenia doskonałe dla każdego niezależnie od płci i wieku. Prowadzę zajęcia ze śmiechoterapii dla dzieci i dorosłych. Zajęcia z jogi śmiechu są zalecane dla każdego, kto jest urodzonym optymistą i chce dzielić się swoją radością z innymi. Jeszcze większe korzyści wyniesiesz z nich, jeżeli masz problem, aby skutecznie radzić sobie z sytuacjami stresowymi. Śmiechojoga pozwoli Ci uporać się z codziennym stresem.
Dodatkowo w łatwy i przyjemny sposób zadbasz o kondycję swojego organizmu. To trening psychiczny opierający się na ćwiczeniach oddechowych, relaksacyjnych i naturalnym śmiechu.

Czujesz, że w Twoim życiu jest zbyt mało śmiechu? Czas najwyższy zapisać się na zajęcia z jogi śmiechu! Uwolnij hormony szczęścia i popraw swój nastrój. Gwarantuję, że jako uczestnik zajęć zaczniesz się uśmiechać znacznie częściej, a Twój śmiech będzie naturalny… nawet w sytuacjach stresowych.

Jeżeli chcesz zadać mi pytanie, umów się na bezpłatną, niezobowiązującą, 15-minutową konsultację online. Podczas rozmowy opowiesz mi o swoich trudnościach, ale śmiechojoga na pewno jest również dla Ciebie, ponieważ śmiech to zdrowie. Im więcej i częściej się uśmiechasz, tym lepiej dla Ciebie, Twojego umysłu i organizmu. Nie czekaj, napisz jeszcze dziś. Dołącz do mojej grupy i śmiej się razem z nami od najbliższego spotkania!

Scroll to Top