Mindfulness

Mindfulness – trening uważności

Od kiedy pracuję nad uważnością swoich Klientów, dobrze wiem, że jest to wyjątkowo trudna praca. Jednocześnie jest również jedną z niewielu prac, która rzeczywiście pozwala znacznie polepszyć jakość życia. Sprawdź, jak trening uważności usprawni pracę Twojego umysłu.

Czym jest Mindfulness?

Mindfulness to trening uważności nawiązujący do różnych technik medytacyjnych. Polega on na skierowaniu swojej uwagi na doznania zachodzące tu i teraz, bez wybiegania w przyszłość, ani też zawracania sobie głowy przeszłością. Dzięki temu, wyciszając emocje i odsuwając na bok niepotrzebne myśli, możesz skupić się na doświadczeniach obecnej chwili. Pozwala to lepiej przyjmować i postrzegać docierające do Ciebie informacje – bez wcześniejszych poglądów i ładunku emocjonalnego.

Stąd jest to jeden z efektywniejszych treningów dla usprawnienia pracy Twojego umysłu. Rozwiniesz w ten sposób jego stan, zwiększysz też świadomość i otworzysz się na informacje  płynące z podświadomości, bez wpływu innych czynników. Dzięki temu zaczniesz podejmować najlepsze procesy myślowe. Nie odruchowe i mechaniczne tylko takie, jakie są zgodne z Tobą

Dwa rodzaje treningu uważności – MBSR i MBCT

Wyróżniamy dwa rodzaje treningu ważności, tj.:
• MBSR (ang. Mindfulness-Based Stress Reduction, Redukcja Stresu Oparta na Uważności) – podstawowy rodzaj treningu uważności, który pod koniec lat 70. XX wieku stworzył Jon Kabat-Zinna. To trening optymalny w zakresie medytacji i rozwoju osobistego.
• MBCT (ang. Mindfulness-Based Cognitive Therapy, Terapia Poznawcza Oparta na Uważności) – rozszerzenie metody MBSR. W odróżnieniu od treningu MBSR jest to rodzaj terapii mającej zapobiegać m.in. nawrotom depresji. To doskonała metoda terapii dla osób, które są w stanie remisji depresji, ale też mają problem z innymi zaburzeniami (np. zaburzenia lękowe, odżywiania, bezsenność, uzależnienia). Zaleca się ją również osobom zmęczonym, apatycznym i rozdrażnionym.

Cele treningu uważności – koncentracja, relaks, równowaga emocjonalna

Jestem przekonana, że trening uważności z moją osobą pomoże Ci osiągnąć równowagę emocjonalną. Nauczysz się panować nad emocjami, opanujesz sztukę koncentracji i doskonale będziesz radzić sobie w sytuacjach stresowych.
• Opanuj sztukę koncentracji
• Zmniejsz napięcie nerwowe
• Zacznij czerpać energię z życia
• Naucz się doceniać proste rzeczy
• Osiągnij równowagę emocjonalną
• Wypracuj umiejętność uspokajania myśli
• Naucz się radzić sobie w sytuacjach stresowych.


Nie zwlekaj! Weź sprawy w swoje ręce i zrób wszystko, aby podnieść jakość swojego życia.
Pomoże Ci w tym sesja Mindfulness.


Masz wątpliwości? To normalne. Dlatego umów się na bezpłatną, niezobowiązującą, 15-minutową konsultację online. W trakcie rozmowy sprawdzimy, czy trening Mindfulness jest dla Ciebie, czy może lepiej zastosować inną metodę treningu mentalnego. Odpowiem też na
wszystkie nurtujące Cię pytania. Nie musisz w żaden sposób przygotowywać się do rozmowy.

Zrób to najlepiej teraz. Im szybciej się na to zdecydujesz, tym szybciej poradzimy sobie z Twoim wyzwaniem.

Scroll to Top